Δευτέρα 22 Απριλίου 2019

3 στα 3, σοβαρός και έτοιμος!

Στην πίστα karting Kartmania, στην Πάτρα στον δεύτερο γύρο του εμπορικού θεσμού IAME Series 2019 o Στυλιανός Πετρίσης ήταν εντυπωσιακός. Ο Πρωταθλητής Ελλάδας στην κατηγορία Junior, ήταν σοβαρός, γρήγορος και άψογα προετοιμασμένος, κάνοντας 3 στα 3, δύο ημιτελικοί και τελικός και ανέβηκε στο ψηλότερο σκαλί του βάθρου, ότι είχε πράξει και στον πρώτο αγώνα του θεσμού. Ο Στυλιανός, οδηγός της ομάδας Galaxy Motorsport της οικογενείας Γιώργου Γρυλάκη έδειξε με την απόδοσή του και στον συγκεκριμένο αγώνα πως είναι, έτοιμος... Έτοιμος να αντιμετωπίσει την μεγάλη πρόκληση που λέγετε: CIK-FIA Karting Academy Trophy. Σε δέκα μέρες ο Έλληνας Πρωταθλητής στην Γερμανία ρίχνετε στην μάχη του Παγκόσμιου θεσμού. Θα ακολουθήσουν δύο ακόμα αγώνες στην Ιταλία, Ιούνιο και Σεπτέμβριο.

Στις άλλες κατηγορίες του δεύτερου γύρου του εμπορικού θεσμού ΙΑΜΕ Series ήταν: Γιώργος Ντεντόπουλος και Χρήστος Καραβαγγέλης (B) στην Mini, o Γιάννης Καρδαμάκης (Speed Force, Exprit) ήταν πρώτος στην κατάταξη μεταξύ των Ελλήνων στην Senior όπου ο Φώτης Δούβρης (GRT, Birel) κέρδισε στην ίδια κατηγορία την 'κλάση' των 'ηλικιωμένων'. Τέλος στην Super 175, μεταξύ των τεσσάρων συμμετεχόντων στο βάθρο στην πρώτη θέση ήταν Φίλιππος Καλέσης (PRT Motorsport, Tony Kart).