Δευτέρα 14 Μαΐου 2018

Πήρε την καρό σημαία στην Λάρισα!

Στην κατηγορία senior στον 1ο Γύρο του Italian American Motor Engineering Series Hellas'18 ο Λαρισαίος Θανάσης Χούρλιας επεκράτησε με σχετική άνεση του Αλέξανδρου Ντάρσι και ανέβηκε στην πρώτη θέση του βάθρου, θέση ανταμοιβή της ανωτερότητας του καθ'όλη την διάρκεια του αγώνα.

Εντυπωσιακή ήταν η εμφάνιση του Γιάννη Καρδαμάκη που πιθανόν να είναι παρά την ατυχία του στον τελικό η καλύτερη στην καριέρα του. Δύο, τρεις γραμμές σε απόλυτο χρόνο ήταν η διαφορά από τους πρώτους και ο Γιάννης τους αντιμετώπισε στα ίσια... έκανε ένα εξαιρετικό 42.445 στα χρονόμετρα, ήταν νικητής στον δεύτερο προκριματικό και ατύχησε στον τελικό. Όμως το αγωνιστικό κομμάτι για τον Γιάννη Καρδαμάκη, είναι διασκέδαση, ευχαρίστηση... αθλητής υπόδειγμα και συναθλητής φίλος με όλους! Στοιχεία που δεν ανταλλάσσονται με την όποια καλή η εξαιρετική επίδοση!

Και στην senior είχαμε 'rookie'...τον Νίκο Βιγκόπουλο που ξεκινά την αγωνιστική του εμπλοκή με το karting σε ηλικία δεκαεννέα χρονών...